Medytacja
Czy medytacja przyniesie Ci szczęście?

Czy medytacja przyniesie Ci szczęście?

Co nas łączy? Co nas motywuje? Do czego w życiu dążymy? Jakby nie patrzeć, staramy się unikać bólu, trudności i niezadowolenia jak tylko się da. Wszyscy chcemy czuć się komfortowo i szczęśliwie, doświadczać dobrego samopoczucia w naszym życiu. Ale większość z nas szuka szczęścia w niewłaściwych miejscach. Poszukujemy przyjemnych sytuacji, które naszym zdaniem przyniosą trwałe szczęście. Przyciąga nas bogactwo, władza, sukces, posiadłości, związki, bezpieczeństwo i tym podobne, ponieważ uważamy, że mogą one zapewnić nam stabilne szczęście, którego pragniemy. Ale większość z tych rzeczy nie prowadzi do pożądanego rezultatu.

Może szukamy szczęścia w złym miejscu, ponieważ nie widzimy nietrwałej natury tych rzeczy, których pragniemy. W rzeczywistości każda sytuacja, wszystko, co możemy zdobyć, aby zapewnić sobie szczęście, minie. Rzeczy zewnętrzne nie są w stanie zapewnić nam trwałej satysfakcji. Niezadowolenie, którego doświadczamy, wynika z naszego wewnętrznego stanu, a nie tylko z warunków zewnętrznych. I tu przychodzi z pomocą (tym razem nie mój mąż i jego naprawa pomp wtryskowych) medytacja.

Medytacja daje nam dostęp do naszego własnego szczęścia i dobrego samopoczucia. Twój umysł posiada wrodzone cechy dobrego samopoczucia i jasności, które czekają pod całym poziomem Twojego niezadowolenia, stresu i lęków. Głównym celem medytacji jest uzyskanie dostępu, rozpoznanie i wzmocnienie pozytywnych cech umysłu. Im więcej możesz praktykować medytację, tym mniej będziesz musiał polegać na zewnętrznych sytuacjach dla szczęścia i tym bardziej będziesz mógł polegać na naturalnych, pozytywnych cechach umysłu: miłości, zadowoleniu, dobrobycie i pokoju.