Lifestyle
Aby zostawić za sobą swoje lęki, naucz się żyć w teraźniejszości

Aby zostawić za sobą swoje lęki, naucz się żyć w teraźniejszości

Duchowi nauczyciele powiedzieli nam, że życie toczy się teraz i że istnieje tylko chwila obecna. Potwierdzili to naukowcy, tacy jak Albert Einstein. Uważamy, że czas jest liniowy, ale to dlatego, że nie dostrzegamy teraz. Nasze umysły nieustannie przesuwają się od przeszłości (wspomnienia) do przyszłości (oczekiwania).

Oba te stany umysłu rodzą lęk, zwłaszcza przed przyszłością. Myśli o tym, co może się wydarzyć lub co może być, sprowadzą nas na trudny szlak. Ale te wyobrażone scenariusze rzadko zdarzają się tak, jak myślimy, że tak się stanie – a pokładanie w nich wiary pozwala przejąć kontrolę nad strachem. To, co musimy zrobić, to skierować naszą uwagę z powrotem na chwilę obecną, co powoduje, że nasz strach ustępuje. Buddyjski mnich Thich Nhat Hanh powiedział: „Strach sprawia, że ​​skupiamy się na przeszłości lub martwimy się o przyszłość. Jeśli potrafimy przyznać się do naszego strachu, możemy zdać sobie sprawę, że teraz wszystko jest w porządku ”. Przećwicz te trzy strategie, aby przejść do teraźniejszości i oderwać się od swoich lęków:

Daj świadectwo swoim myślom

Zawsze wybieramy myśli, które mają być energetyzowane. Kiedy pojawiają się przypadkowe myśli, większość ludzi przywiązuje się do nich i kieruje je w takim czy innym kierunku. Ale kiedy zaczynamy dawać świadectwo naszym własnym myślom, tracą one swoją moc, ponieważ oderwaliśmy się od nich i aktywowaliśmy wyższą część nas, tę, która daje świadectwo.

Świadectwo naszych myśli jest zalecaną praktyką duchową, powszechnie nazywaną uważnością. Zwróć uwagę, jak jedna myśl prowadzi do drugiej, a potem do drugiej, dopóki nie zbudują całego łańcucha. Zauważysz, że te myśli zawsze dotyczą czegoś z przeszłości lub czegoś, o czym myślisz, że może się wydarzyć w przyszłości.

Porzuć skupienie się na czasie

„Strefa” to ten stan umysłu, o którym często mówią sportowcy, w którym pośród wszystkiego czas zdaje się się zatrzymywać. Wszyscy doświadczyliśmy stanu, w którym tracimy poczucie czasu. Ale większość ludzi nie ufa temu doświadczeniu. Nie postrzegają tych sporadycznych przebłysków w teraźniejszość jako rzeczywistych, ponieważ zdarzają się one tak rzadko. Lub uważają, że jedynym sposobem, aby ich doświadczyć, jest zrobienie czegoś niezwykłego, na przykład wejście na górę lub przebiegnięcie maratonu. Wrażenie przebywania wyłącznie w teraźniejszości może być przerażające, ponieważ jest poza naszym normalnym zakresem doświadczeń.

Ale to jest stan, w którym jesteś swoim najprawdziwszym sobą i w którym strach nie może przetrwać. Staraj się często uzyskiwać dostęp do tego stanu i pozwalaj sobie na jak najwięcej odwiedzin. Uwolnij się od barier prowadzących do tego stanu, skupiając się na teraźniejszości. Spróbuj tego ćwiczenia: bardzo powoli spójrz na to, co cię otacza. Spójrz na kontury swojej dłoni i tak dalej. Bądź świadomy tego, jak odwracasz głowę, kiedy robisz te rzeczy. Zobacz, jak podejmujesz te działania. Jaka część ciebie jest tego świadkiem?

Skoncentruj się w swoim sercu

Skupienie się na teraźniejszości również umieszcza nas w sercu, które jest siedliskiem naszej świadomości: pole elektromagnetyczne, które pochodzi z serca, jest 60 razy większe niż to, które pochodzi z mózgu. Carl Jung, twórca psychologii analitycznej, powiedział: „Twoja wizja stanie się jasna tylko wtedy, gdy będziesz mógł zajrzeć do własnego serca. Kto wygląda na zewnątrz, marzy; kto zagląda do środka, budzi się ”.

Wdzięczność jest kluczem do skupienia się na sercu i teraźniejszości. Działanie z przestrzeni serca otwiera nas na większe współczucie dla siebie i innych oraz rozprasza poczucie strachu – a także winy i osądu. Naszą najczęstszą wadą jest wina, dlatego musimy zwracać uwagę na nasze myśli i świadomie przejść do świadomości serca. Zadaj sobie pytanie, co chcesz włożyć w świat i czy w ten sposób chciałbyś być traktowany.

Skupienie się na sercu i teraźniejszości pomaga nam spojrzeć na nasze problemy w innym świetle. Im częściej to ćwiczymy, po prostu poprzez naszą rosnącą świadomość tego, że to się dzieje, tym więcej będzie się to działo. Po prostu wzmacniamy to, co już jest, zamiast wzmacniać coś fałszywego. Skupiamy się na tym, co prawdziwe.

W wolnej chwili polecam sprawdzić blog samochodowy dla fanów motoryzacji.

Kiedy koncentrujemy się na sercu i teraźniejszości i przestajemy reagować nieświadomie ze strachu, możemy dokonywać niewiarygodnie uzdrawiających wyborów. Możemy wybrać miłość zamiast strachu, współczucie ponad osąd, przebaczenie zamiast nienawiści i łaskę zamiast potępienia. Wszystkie nasze decyzje będą wykładniczo skuteczniejsze i trafniejsze dla nas i wszystkich zaangażowanych.

Kiedy tu siedzisz i czytasz, skupiając się tylko na tych słowach, wszystko jest w idealnym porządku. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy pozwalasz swoim myślom błądzić w przyszłość – na przykład w pytaniu „Jak mam znaleźć lepszą pracę?” lub przeszłość, jak w „Szkoda, że ​​nie powiedziałem tego, co powiedziałem zeszłej nocy”, że pojawiają się obawy i pojawiają się problemy. Prawda jest taka, że ​​możesz stworzyć nieskończoną liczbę problemów. Ale jeśli zostaniesz w tej chwili, nic ci nie jest.

Więc bądź wdzięczny za proste rzeczy, takie jak fakt, że żyjesz, oddychasz i możesz przeczytać te słowa. Twój wybór to zrobienie miejsca na radość z teraźniejszości. W tej przestrzeni, w teraźniejszości, nie ma miejsca na strach.