Lifestyle
Powody, dla których najbardziej lubisz swoje towarzystwo

Powody, dla których najbardziej lubisz swoje towarzystwo

Czy bycie samotnym jest zdrowe?

Bez względu na to, ilu masz przyjaciół i jak dobrze dogadujesz się z rodziną, jesteś tylko jedną z tych osób, które wolą być same.

Czujesz się zdrowy.

Jesteś zadowolony.

Ale czy zawsze byłeś taki?

A jeśli nie, jakie powody przychodzą ci na myśl?

Czy to normalne, że chcesz być sam?

Jak nazywasz kogoś, kto lubi być sam?

Przychodzi mi na myśl słowo „introwertyk”, ale nawet klasyczni introwertycy z takim samym prawdopodobieństwem pragną dobrego towarzystwa, jak każdy inny; po prostu wolą to zrównoważyć potrzebnym czasem samotności.

A w przypadku introwertyków te samotne czasy zwykle trwają dłużej i są częstsze. W dużej mierze jest to spowodowane ważnymi chemikaliami, dopaminą i acetylocholiną.

Niektórzy ludzie wolą być sami przez większość czasu, jeśli nie przez cały czas. Jeśli jesteś jedną z tych osób, powody opisane w tym poście mogą brzmieć znajomo.

  • Wracasz prosto do domu po pracy, aby spędzić wieczór sam.
  • Unikasz spotkań towarzyskich i często odrzucasz zaproszenia na spotkania.
  • Robisz niektóre, jeśli nie większość zakupów online, aby uniknąć ludzi (i oszczędzać paliwo).
  • Wolisz hobby solo i unikasz projektów grupowych.

Myślisz o sobie jako o „skrajnym” introwertyku.

Może jest to coś, z czego jesteś dumny. A może jest to po prostu coś, co zaakceptowałeś w sobie. To po prostu to, kim jesteś. A zmiana tego nie wydaje się warta zachodu.

Nadal możesz zapytać: „Dlaczego lubię być sam?” Ponieważ większość ludzi, których znasz, jest mniej skłonna do samotnego życia.

Może spróbujesz to pomieszać i spędzić trochę czasu na spotkaniach towarzyskich. Ale niedługo będziesz chciał znowu być sam. Po co z tym walczyć?

  1. Twój poziom energii jest niski.

Może po prostu szybciej niż większość ludzi zostaniesz osuszony przez interakcje społeczne. Możliwe jest również, że masz niskie rezerwy energii z powodu złego stanu zdrowia lub przewlekłej choroby.

Nie wiesz, skąd ekstrawertyczni ludzie czerpią energię. Wydaje ci się to niewyczerpane i nie wiesz, czy być pod wrażeniem, czy po prostu naprawdę zirytować. Nie masz energii – psychicznej, emocjonalnej ani fizycznej – do zajmowania się sprawami innych ludzi.

Twoje własne rzeczy Cię wyniszczają.

  1. Lubisz robić swoje (przez większość czasu).

Wygląda na to, że za każdym razem, gdy robisz coś z innymi ludźmi, w końcu musisz robić to, co ktoś inny chce.
Nie masz nic przeciwko sporadycznym kompromisom, ale jedyny moment, w którym możesz robić to, co chcesz, to gdy jesteś sam. Kiedy jesteś z innymi, po prostu nie masz energii ani chęci, by kłócić się o coś, co wolisz robić.

Wolisz się po prostu usprawiedliwić i zrobić swoje. I okazuje się, że kiedy to robisz, czujesz się najszczęśliwszy.

  1. Uważasz, że sytuacje społeczne są bardziej stresujące niż satysfakcjonujące.

Chociaż powiedziano ci, jak satysfakcjonujące jest spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, jesteś gotowy do wyjazdu znacznie wcześniej niż ktokolwiek inny.

Kiedy znajdziesz chwilę czasu, wejdź na blog o samochodach, żeby dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy o autach.

Nawet jeśli kochasz ludzi, z którymi się spotykasz, odczuwasz silną potrzebę ucieczki i doładowania, a także przetworzenia tego, co usłyszałeś.

Cisza i spokój tego samotnego czasu są bardziej satysfakcjonujące niż czas spędzony na spotkaniach towarzyskich.

W końcu masz czas i przestrzeń, aby pomyśleć i skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne.

  1. Wolisz spokój i ciszę.

Co więcej, możesz naprawdę tego potrzebować. Łatwo dajesz się przytłoczyć i potrzebujesz czasu w samotności, aby oczyścić umysł i odprężyć się. Potrzebujesz ciszy. Potrzebujesz spokoju.

Tags :