Lifestyle
Zdrowie psychiczne w pozytywnym sensie

Zdrowie psychiczne w pozytywnym sensie

Pisanie o zdrowiu psychicznym nie jest fajną zabawą. Wiele z moich doświadczeń, o których piszę, to wyzwania, z którymi ja lub inni ludzie musieliśmy się zmierzyć w przeszłości. Większość tego co robię ma na celu wskazanie innym, że choroba psychiczna jest problemem dla ludzi w każdym wieku, a prowadzenie uczciwych dyskusji na ten temat pomoże zmniejszyć piętno i pomóc ludziom uzyskać pomoc, gdy jej potrzebują. Ponieważ co tydzień doświadczam stanów depresyjnych, rozumiem, że moje podejście do zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia może być trochę pesymistyczne, więc chciałbym dzisiaj to zmienić. W zależności od kontekstu zdrowie psychiczne może być terminem absolutnie pozytywnym – i oto jak możemy to zrobić.

Jesteśmy już przyzwyczajeni do słuchania o zdrowiu psychicznym w negatywnym kontekście ii dla niektórych słyszenie wyrażenia „zdrowie psychiczne” jest równoznaczne ze słyszeniem „choroba psychiczna”. Dla wielu nie ma między nimi różnicy, a to nieporozumienie prowadzi do większego piętna otaczającego cały ten temat. Dobre zdrowie psychiczne oznacza, że ​​doświadczasz szerokiej gamy emocji i uczuć i jesteś w stanie poruszać się po tych emocjach i uczuciach w zdrowy sposób. To nie znaczy, że nie masz złych dni (wszyscy mają!), ale twoja zdolność radzenia sobie z tymi wyzwaniami nadal pozwala ci żyć tak, jak chcesz. To jest jak w przypadku urządzeń, które na codzień tak często używamy. Czasem jest potrzebny poradnik iPhone i można korzystać dalej. 

Zdrowie psychiczne jest ważne dla każdej osoby i musimy o tym pamiętać, gdy mówimy o dbaniu o siebie. Zmniejszanie piętna otaczającego zdrowie psychiczne nie powinno być pozostawione osobom, które doświadczają choroby psychicznej lub wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym – zdrowie psychiczne dotyczy nas wszystkich. Zmniejszenie piętna i zmiana narracji to dwa najważniejsze sposoby, w jakie możemy zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają zdrowie psychiczne, a zaczyna się od sposobu, w jaki rozmawiamy o tym z innymi.